Our product range includes a wide range of buddyz glowz sticker toys, glow in the dark box - smiling clouds toys, glow in the dark - feathers & stars toys, glow in the dark - face mask toys, glow in the dark - smiling star & smiling sun toys and glow in the dark - small stars toys.
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Design/Pattern | Printed |
| Usage/Application | Play Area |
| Packaging Type | Box |
| Color | Glow In Dark |
| Size | 5 Inch |
| Brand | Buddyz |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Plastic Toy |
| Child Age Group | 4-6 Yrs |
| Gender | Unisex |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Type | Smiling Clouds |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Plastic Toy |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Gender | Unisex |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Dimension(L x W x H) | 235 x 190 x 10 mm |
| Packaging Type | Box |
| Age Group | 5 Years & above |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 20 Piece
Glow In The Dark - Feathers & Stars is a Krishna Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Mask Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 340 x 255 x 90 mm |
Minimum order quantity: 20 Piece
Glow Face Mask is a Glow-in-the-dark mask perfect for pretend play, parties, costumes, gifts, etc.
Contents:
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Brand | Buddyz |
| Usage/Application | Indoor |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 |
Glow In The Dark - Smiling Star & Smiling Sun is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
Glow In The Dark - Small Stars is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
Glow In The Dark - Saturn & Outer Space is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | Black |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
Glow In The Dark - Pole Stars is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
Glow In The Dark - Big Stars is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Kids |
| Color | Dark Glow |
| Packaging Type | Carton Box |
| Brand | Buddyz |
| Country of Origin | Made in India |
| Age Group | 5 Years & above |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Country of Origin | Made in India |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
| Packaging Type | Box |
Glow In The Dark - Smiling Sun & Saturn is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddys |
| Gender | Unisex |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
| Packaging Type | Box |
Glow In The Dark - Smiling Cloud & Smiling Moon is a Glow-in-the-dark stick-on activity that emits light in the dark. The special glue provided in the pack will help you transfer the pieces to any surface.
Contents:
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 235 x 190 x 10 mm |
Contents:
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Brand | Buddys |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Indoor |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Toys Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 600 x 300 x 5 mm |
Minimum order quantity: 20 Piece
Glow In The Dark - Skeleton (Medium) is a Glow-in-the-dark Skeleton used for learning and playing.
Contents:
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Child Age Group | 4-6 Yrs |
| Material | PVC |
| Skill Type | Thinking |
| Color | Green |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Skeleton Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Density Polyethylene (HDPE) |
| Age Group | 5 Years & above |
| Dimensions | 1310 x 600 x 5 mm |
Minimum order quantity: 20 Piece
Glow In The Dark - Skeleton (Large) is a Glow-in-the-dark Skeleton used for learning and playing.
Contents:
Dhiren Sheth (CEO)
Plastech International Private Limited
Gala No 18,19, Ground Floor Phase II, Parmar Techno Centre, Pehlar Phase II, Waliv Vasai
Vasai Virar - 401202, Palghar, Maharashtra, India