We are a leading Manufacturer of krishna magic hand pencil box, krishna 3d lenticular pencil box, krishna figurine fun-box and buddyz krishna sharpener from Vasai Virar, India.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| No of Compartments | 1 |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Buddyz |
| Size/Dimension | 270 x 53 x 25 mm |
| Is It Reusable | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Used | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) Polypropylene (PP) |
| Age Group | 3 Years & above |
| Shape | Magic Hand |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| No of Compartments | 1 |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Buddyz |
| Size/Dimension | 215 x 85 x 30 mm |
| Is It Reusable | Reusable |
| Material Used | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic High Impact Polystyrene (HIPS) |
| Age Group | 3 Years & above |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 69 / Piece Get Latest Price
| No of Compartments | 1 |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Buddyz |
| Dimension(L x W x H) | 265 x 50 x 25 mm |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Material Used | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Age Group | 3 Years & above |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Material | 100% Recyclable & Non-Toxic Plastic Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) Polypropylene (PP) |
| Color | Multicolor |
| Brand | Buddyz |
| Packaging Type | Box |
| Age Group | 3 Years & above |
| Size | 55 x 35 x 80 mm |
| Usage/Application | School |
Minimum order quantity: 50 Piece
Dhiren Sheth (CEO)
Plastech International Private Limited
Gala No 18,19, Ground Floor Phase II, Parmar Techno Centre, Pehlar Phase II, Waliv Vasai
Vasai Virar - 401202, Palghar, Maharashtra, India